آدرس:

تهران ، خیابان قزوین

ایمیل:

تلفن تماس:

شبکه‌های اجتماعی:

سقف کاذب مشبک چیست؟

از سقف کاذب به عنوان پوششی برای سقف اصلی به کار می رود که با استفاده از آن در پنهان کردن تجهیزات و زیبایی سقف نیزمیتوان کمک گرفت. در سقف سازه مشبک ( شبکه ای 60*60) سازه های آن بار اصلی سقف را تحمل میکنند.

سقف کاذب مشبک که یکی از انواع سقف کاذب می باشد به دیوار ها و سقف اصلی متصل می شود و همچنین میتوان در نورپردازی و زیبایی فضای داخلی از آن کمک گرفت. به دلیل تنوع زیاد این نوع سقف کاذب میتوان با توجه به نوع دکوراسیون و سلیقه ی افراد آن ها را انتخاب نمود.

سقف کاذب مشبک

در طراحی معماری این نوع سقف بسیار حائز اهمیت می باشد و میتوان تغییراتی اساسی در دکوراسیون داخلی به وجود آورد.

از انواع سقف کاذب مشبک میتوان به آسمان مجازی ، pvc ، گچی ، CNC ، طلق کریستال (پلکسی) ، آکوستیک اشاره کرد که به صورت تایل 60*60 پس از متصل کردن سازه ها درون آن ها قرار می گیرند. سازه ها و نبشی این نوع سقف کاذب به صورت پیش ساخته تولید و در محل اجرا توسط نصاب های مجرب به هم متصل می شوند ( دقت در تراز بودن و ظرافت کار اهمیت بالایی دارد). پس از پایان نصب سازه های سقف کاذب مشبک تایل های 60*60 درون آن ها قرار میگیرند.

از مزایای سقف کاذب مشبک میتوان به اجرای آسان و ارزان در مقایسه با تعمیر سقف اصلی ، تعویض راحت سازه ها یا تایل های خراب شده ، پوشش تاسیسات (لوله ها و سیم کشی ها) ، بهینه سازی در مصرف انرژی ، جلوگیری از انتقال صدا به طبقات بالاتر در سقف کاذب آکوستیک و … اشاره نمود.

سقف کاذب مشبک pvc معمولا در فروشگاه ها ، ادارات ، مغازه ها ، سرویس و حمام اجرا میشود و به دلیل تنوع زیاد و مقاومت در برابر رطوبت و سبکی تایل های pvc بسیار پرطرفدار می باشد.نور پردازی در این نوع سقف در داخل تایل ها توسط نصاب یا برق کار قرار میگیرد.

سقف کاذب PVC

سقف کاذب مشبک گچی نیز همانند pvc اجرا میشود اما مانند تایل های pvc تنوع زیادی ندارد. اجرای این نوع سقف در محیط های مرطوب صحیح نیست و پس از مدتی باعث خرابی تایل های گچی میشود. از مزیت اصلی این نوع تایل ارزان بودن آن نسبت به سایر تایل های سقفی می باشد و برای افرادی که هزینه ی تمام شده اهمیت بالایی دارد مناسب می باشد.

نور پردازی در این نوع سقف در داخل تایل ها توسط نصاب یا برق کار قرار میگیرد.

سقف کاذب مشبک آسمان مجازی به دو صورت استیکر (برچسب از پشت ورق شفاف) و چاپ مستقیم که به تازگی در صنعت سقف کاذب استفاده می شود وجود دارند. به این صورت که پس از انتخاب تصویر و چاپ یا قرار گرفتن تصویر بر روی ورق 2 میل ، این طرح در ابعاد 60*60 برش خورده و داخل سازه ها که از قبل در محل اجرا نصب شده قرار میگیرد. کیفیت چاپ تصویر بسیار مورد اهمیت می باشد. هرچه عکس چاپ شده طبیعی تر باشد جذابیت و زیبای کار بیشتر می شود. در چاپ مستقیم آسمان مجازی تنوع انتخاب تصویر بسیار بالا می باشد. با چاپ مستقیم تصاویر بر روی طلق کریستال (پلکسی) دوغی با استفاده از دستگاه چاپ مستقیم انجام می شود.

سقف کاذب آسمان مجازی

سقف کاذب مشبک cnc نیز همانند دیگر تایل ها اجرا و نصب می شود. ورق pvc یا چوبی پس از انتخاب طرح ، توسط دستگاه برش cnc بر روی ورق با هر ابعاد دلخواهی زده می شود و در محل دلخواه نصب و اجرا می شود. ورق های cnc بیشتر به صورت ورق خام سفید pvc تولید و عرضه می گردد. اما با توجه به تنوع و درخواست مشتری به صورت چوبی نیز برش و اجرا میگردد.

تنوع در انتخاب طرح های این نوع سقف کاذب باعث شده طراحان و کارفرمایان پروژه ها در مکان های مختلف از سقف کاذب مشبک cnc استفاده کنند.